top of page
Vyhledat

Česká Republika je teď pro Němce oblastí s vysokým výskytem koronaviru

Česká Republika bude od 22.1.2021 "oblast s vysokým výskytem koronaviru "Hochinzidenzgebiet“.


To znamená, že řidiči kamionu, kteří v posledních 10 dnech, před vjezdem do Německa, pobývali v Česku, mají ohlašovací povinnost. Hlášení se provádí na https://www.einreiseanmeldung.de.


Dále platí, že osoby, které v této oblasti pobývali déle než 72 hodin, jsou povinni předložit negativní test na koronavirus. Platí to pro osoby, které převáží lidi nebo zboží po silnici, vlakem, lodí nebo letadlem. Test musí být maximálně 48 hodin starý. Na hranicích nebudou žádné možnosti nechat se otestovat, takže test musí proběhnout někde jinde.


Zpráva německého svazu BGL se nezmiňuje o žádný výjimkách, nebo jiném přístupu pro německé a jiném pro české řidiče. Zatím tedy předpokládáme, že pravidla budou platit pro všechny. Na webu www.einreiseanmeldung.de jsou výjimky uvedeny, ale je tam výslovně napsáno, že ty výjimky neplatí pro profesionální řidiče.
10 207 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comentarios


bottom of page