top of page
Vyhledat

Česká spořitelna bude od 1. dubna proplácet faktury svým dodavatelům do 24 hodin

Toto opatření je velmi užitečné pro podporu ekonomiky ČR a řadu firem. Proto toto opatření vítáme a věříme, že Českou Spořitelnu budou následovat další firmy.


Česká spořitelna se rozhodla v důsledku koronavirové pandemie pomoci svým dodavatelům lépe řídit cash-flow a od dubna jim výrazně urychlí proplácení dodavatelských faktur. Všichni dodavatelé tak nebudou muset na úhradu pohledávek čekat standardní dobu splatnosti 30 dní, ale platby proběhnou ihned nebo v řádu několika hodin.

"Chceme v této nelehké době pomoci i našim dodavatelům. Rozhodli jsme se proto, že jim pomůžeme s řízením jejich provozního financování a od 1. dubna budeme přijaté faktury od našich dodavatelů za zboží a služby proplácet bez ohledu na faktickou splatnost takřka okamžitě po jejich schválení," říká Pavel Marek, ředitel účetního oddělení a controllingu v České spořitelně.


Česká spořitelna pravidelně každý měsíc zpracovává v průměru okolo tří tisíc faktur od přibližně jednoho tisíce dodavatelů, přičemž celkový objem dodavatelských faktur se měsíčně pohybuje okolo 600 milionů korun.


5 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comentários


bottom of page