top of page
Vyhledat

ČESMAD BOHEMIA bojuje za záchranu mnoha dopravců

Proslov prezidenta ČESMAD BOHEMIA k aktuální situaci


Přestáváme být přirozenými konkurenty, ale snažíme se společně přežít.


Vážení kolegové dopravci členové Sdružení,situace na bojišti s neviditelným nepřítelem koronavirem se mění každým okamžikem, proto se na Vás obracím mimo naše pravidelná setkání, která ostatně byla zrušena. Jednáme nyní se státními úřady a médii takřka nepřetržitě a chtěl bych Vás ujistit, že se tak děje v zájmu nás všech. Tedy bez rozdílu, zda provozujete jeden nebo sto kamionů, autobusovou dopravu v závazku veřejné služby nebo tu zájezdovou, která bohužel zaznamenala drtivý úder jako první.


Dnes přestáváme být přirozenými konkurenty, ale snažíme se společně přežít. K tomu teď směřujeme hlavní síly při jednání se státní správou. Zdá se, že vítězí všeobecné povědomí o tom, že s koncem silniční dopravy se hroutí celá společnosti, a je tomu tak i díky Vaší houževnatosti, se kterou překonáváte současné překážky. Jednáme s vládou o formě nejúčinnější pomoci, ale bude jenom na nás, abychom ji využili. Zaměřujeme se zejména na okamžité posílení likvidity, neboť úvěry z ČMRZB rozhodně nestačí. Požadujeme po leasingových firmách odklad splátek.

Vím, že situace je mnohde katastrofální, ale nerezignujte, snažte se své firmy udržet při životě nebo alespoň v hibernovaném stavu. Jednou tahle pohroma přejde jako povodně, které jsme také naší zemi pomohli zvládnout a sami jsme je při tom přežili, i když to bude trvat déle.


Josef Melzer Prezident Sdružení ČESMAD BOHEMIA

14 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page