top of page
Vyhledat

Řidiči kamionů a autobusů smí jet do Bavorska

Řada webových stránek informuje, že od 23.10. nelze vstoupit do Bavorska bez negativního testu na Covid anebo bez absolvování povinné karantény. A má to platit i pro řidiče kamionů a autobusů.


My koukáme přímo do zákonů a nařízení a bavorského nařízení BayMBl. Nr. 335. Jehož celý dlouhý název je Verordnung über Quarantänemaßnahmen für Einreisende zur Bekämpfung des Coronavirus (Einreise-Quarantäneverordnung – EQV), ve volném překladu Nařízení o karantenních opatřeních pro cestující v boji proti Covid (nařízení o vstupní karanténě - EQV).


Toto opatření platilo již od června a mělo skončit platnost 23.10.2020 (t.j. poslední měsíce jezdíte dle tohoto nařízení). Teď byla platnost opatření prodloužena do 8.11.2020.


Toto nařízení se vztahuje ke klíčovým podmínkám, které musí vstupující i vystupující rezidenti i nerezidenti splňovat, aby jejich vstup do státu byl následně méně komplikovaný. Co tedy konkrétně Bavorsko vydalo?

Týdenní povinné testování pro dojíždějící a další přeshraniční pracovníky

Bavorské nařízení o vstupní karanténě bylo změněno 23. října 2020. Od té doby budou dojíždějící, kteří jezdí do práce v Bavorsku, povinni alespoň jednou týdně předložit negativní Covid test.

Nařízení podrobně stanoví

  • Test je povinný pro lidi, kteří pravidelně cestují do Bavorska ze zahraniční z rizikové oblasti alespoň jednou týdně, aby tam byli z profesionálních nebo obchodních důvodů nebo pro účely školení.

  • Tato definice zahrnuje nejen lidi, kteří mají místo bydliště v zahraničí a místo výkonu práce v Bavorsku, ale v zásadě všechny lidi, kteří do Bavorska cestují alespoň jednou týdně v rámci své práce a kteří pracují v Bavorsku (např. Montéři, Servisní technici, prodejci pracující doma i v zahraničí).

  • Tato povinnost se nevztahuje na osoby, které z profesionálních důvodů přepravují lidi, zboží a zboží přes hranice po silnici, železnici, lodi nebo letadlem. Ti jsou vyňati.

  • Povinnost testovat se vztahuje také na lidi, kteří jsou obecně osvobozeni od vstupní karantény z důvodu pobytu v zahraničí kratšího než 48 hodin nebo z důvodu povinného a naléhavého profesionálního vstupu, pokud spadají pod výše uvedené definice.

  • Zkouška musí být napsána v němčině nebo angličtině a musí vycházet z molekulárně biologického testu, který byl proveden v členském státě Evropské unie nebo v jiné zemi s odpovídajícím standardem kvality.

  • První test musí být předložen do sedmi dnů od prvního vstupu po 23. říjnu 2020. Test nemusí být předložen ihned po vstupu. Zkouška provedená před vstupem však musí být provedena nejméně 48 hodin předem.

  • Poté musí být test předložen v každém dalším kalendářním týdnu. Test nemusí být předložen na začátku záznamu. Test provedený před začátkem příslušného kalendářního týdne však musí být proveden nejdříve 48 hodin předem. Pokud dotyčná osoba necestuje do Bavorska v kalendářním týdnu, nevyžaduje se podání žádosti.

  • Testy musí být ve stanovených lhůtách předloženy nevyžádané okresnímu správnímu orgánu odpovědnému za místo výkonu práce, podnikání nebo školení (okresní úřad nebo městské správě).

  • Pokud jmenovaní lidé vykazují příznaky Covid-19, musí také informovat příslušný úřad, aniž by o to byli požádáni.


Z výše uvedeného nám vyplývá, že by se řidiči neměli obávat vjíždět do státu Bavorsko. Samozřejme situaci monitorujeme a pokud se něco změní, budeme vás informovat.


Máte nějakou jinou zkušenost z Bavorska? Museli jste jako řidiči kamionu nebo autobusu do karantény, když nemáte negativní test?


Podívejte se na nové zákazy na www.d365.cz/zakazy-jizdy nebo novinky k N561 na www.d365.cz/N561

211 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Kommentare


bottom of page