top of page
Vyhledat

Šlesvicko-Holštýnsko chce zrušit zákazy jízd ve svátky

Šlesvicko-Holštýnsko se pokouší o zrušení zákazu řízení kamionů ve státě u tří ze státních svátků v roce..

V pátek předložil stát Spolkové radě žádost o změnu § 30 odst. 4, nařízení o silničním provozu tak, aby kamiony mohly cestovat po celé zemi v den státních svátků:

  • Boží

  • Den reformace

  • Den všech svatých

Příčinou za zrušení zákazu jízd spočívá v tom, že v souladu se současnou právní situací jsou kamiony nuceny čerpat povinnou dobu odpočinku před státními hranicemi. Pokud v následujícím spolkovém státě existuje zákonný svátek, není jim dovoleno vjet a komplikace na silnicích a přilehlých místech hranic, jsou pro místní obyvatele a dojíždějící za prací či rodinou nemalé.


Dalšími důvody jsou vozidla z důvodu zákazu jízd zaparkována v oblasti nájezdů a sjezdů z parkovacích míst, kde vede toto k bezpečnostním rizikům, kterým lze zabránit a kapacitně nejsou schopny pojmout hygienické potřeby řidičů.

Není to poprvé, kdy se zástupci Šlesvicko-Holštýnska tento zákaz pokusili zrušit.

Státní tajemník pro dopravu Steffen Bilger v roce 2019 odmítl obdobný postup žádosti pěti velkých logistických dopravců AMÖ, BGL, BIEK, BWVL a DSLV, mimo jiné s ohledem i na vysoký ústavní respekt k církvi.

Státní vláda, se naproti tomu domnívá, že již existují zákonné náboženské svátky, v nichž není řízení nákladních vozidel zakázáno. Jedná se o den pokání v Sasku a Nanebevzetí v Sársku.

Pokud regionální komora žádost schválí po konzultaci s Výborem pro dopravu, může federální vláda zákon pozměnit.

10 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page