top of page
Vyhledat

Španělské dopravní ředitelství posílí dopravní kontroly pro rok 2021

Generální ředitel provozu varovalo v červnu, že bude mnohem větší dohled, a to zejména na obyčejných silnicích. Zvýšená bezpečnost provozu a kontrola nad jeho dodržováním řidiči se promítne do 75 nových radarů a 28 dronů, stejně jako většího počtu dopravních důstojníků.

K dnešnímu dni provozuje na španělských silnicích, na nichž má dopravní ředitelství pravomoci (všechna území kromě Katalánska a Baskicka), celkem 1 324 radarů, 550 je mobilních a ostatní jsou pevné. Používá se také celkem 11 dronů, i když pouze tři z nich detekují překročení rychlosti. Do flotily bude přidáno celkem dalších 28 dronů, z nichž 20 bude použito pro zvýšení bezpečnosti.

Také použití mobilního telefonu za volantem je jedním z hlavních trestných činů, které je třeba zachytit, což je úkol prováděný společně s 15 kamuflovanými dodávkami pohybujícími se po silnicích. Dále celkem 216 kamer s vysokým rozlišením, které ovládají jak rozlišení použití mobilního telefonu za jízdy, stejně tak používání bezpečnostních pásů.

Jaká je bilance dopravních pokut ve Španělsku? Cca 500 dopravních pokut každou hodinu. V loňském roce 2019 bylo za různé přestupky zjištěné na španělských silnicích uděleno celkem 4,6 milionu pokut, což ve srovnání s rokem 2018 znamená přibližně 500 sankcí za hodinu a o 10% více než v předchozím roce.

Podle zprávy Associated European Motorists (AEA) bylo nejvíce opakovaných trestných činů překročení rychlosti. Celková částka všemi pokutami za dopravu ve státní pokladně činila 386 milionů eur.75 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

V Texasu chystají chytrou dálnici, bude sama komunikovat s vozidly

Technologie pronikají doi všech částí našich životů a plíživě ovlivňují naše chování. Je tohle cesta jak předejít dopravním přestupkům? Inteligentní dálnice jsou poměrně novým přírůstkem do sady chytr

Comments


bottom of page