top of page
Vyhledat

29 000 přestupků při rozsáhlé letní akci kontrolorů ve Španělsku

Španělský úřad pro řízení dopravy dostatečně dopředu informoval, že přes léto budou probíhat kontrolní akce, které mají vést k bezpečnosti provozu. Nejdříve se kontroloři zaměřili od 6. do 12 července na kontrolu nad dodržováním rychlosti. Konkrétně se organizovaně zvolilo a zřídilo 2 444 kontrolních stanovišť rychlosti.

  • Celkem, se zkontrolovalo 550 267 vozidel, což je o 164 853 více než v předchozím roce.

  • Z celkového počtu kontrolovaných řidičů bylo 7951 informováno o překročení rychlosti v době, kdy projeli kontrolním bodem a proto byli zastaveni a informovány dopravními kontrolory o spáchání přestupku.

  • Kromě toho bylo 5,8 % vozidel pevným radarem nahlášeno na silnicích pro překročení povolené rychlosti a 4,5 % vozidel hlášeno na dálnicích a vysokorychlostních silnicích.

  • Dále 7 % řidičů se dopustilo trestného činu proti bezpečnosti silničního provozu a bylo postaveno před soud za překročení rychlosti povolené na silnici o více než 80 km/h, jak je uvedeno v trestním zákoně.

  • Vzhledem k vysokému procentu nehod, ke kterým dochází na dálnicích a vysokorychlostních silnicích (především u těch, které mají v každém směru pouze jeden jízdní pruh), úřad posílil kontrolu rychlosti pomocí statických i dynamických radarů. V této souvislosti zdůraznil, že na vysokorychlostních silnicích a křižovatkách bylo zjištěno 61 % přestupků.

Úřad tímto připomněl důležitost dodržování dopravních předpisů a zdůraznilo, že se i nadále bude velmi zaměřovat na přestupky řidičů, jako jsou zejména bezpečnostní pásy, používání mobilních a podobných zařízení během řízení. Jednoznačně varuje, před alkoholem a jinými návykovými látkami během řízení.11 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

コメント


bottom of page