top of page
Vyhledat

4 zásady pro bezpečnou jízdu

Aniž by si to řidiči uvědomovali, dodržováním zásad v přepravě nákladních vozů mohou výrazně zahýbat statistikou dopravních nehod a zabránit četným přestupkům na základě dodržování čtyř doporučení.

Telefony a podobná zařízení

Nezávislí řidiči ve stavu řízení, musí zůstat v nepřetržité interakci s dispečery. To není důvod pro zasílání textových zpráv za jízdy. Používání elektronického přístroje v podobě diktování sms hlasem, vás může ochránit od kolize. Psaní zpráv nebo používání internetu během jízdy je vrchol hazardu a v záblesku okamžiku může nastat fatální chyba.

Dostatečný spánek

Jedinou léčbou ospalosti je vhodný odpočinek. Správný odpočinek vám pomůže zůstat ve střehu a snížit riziko chyb při jízdě za volantem. 20-ti minutová chvilka odpočinku, vám často pomůže zůstat bdělými. Takže pokud je čas na přestávku, eliminujte jakékoli narušení a zkuste se opravdu uvolnit.

Mějte na paměti slepá místa

Přemýšlíte nebo ne, většina populace řidičů osobních vozidel, není obeznámena se slepými místy kamionu. Není tedy divu, proč jsou četné nehody a vznikají nová nařízení. Proto některé státy novou technologii sledování slepých úhlů pro řidiče uzákoňují. Rovněž intenzivně propagují projekt informování uživatelů nákladních vozidel, aby jejich podmínky zlepšili.

Dalším způsobem sledování slepých oblastí řidiče je umístění sklopných bočních zrcátek na straně spolujezdce i řidiče. Zrcátka umožní spatřit další řidiče a zabránit neštěstí. Můžete si nastavit tolik zrcátek, kolik potřebujete, ale nebudou dělat žádné vynikající pohledy, pokud je skutečně nevyužíváte. Jednoduše řečeno, otočte celou hlavu, když sledujete vozidla, nejen oči a nastavte si zrcátka tak, jak skutečně potřebujete pro svůj výhled.

Rychlostní limity

Vlády a zákonodárci států stanovují omezení rychlostí, aby nás i ostatní motoristy vždy udržovali v bezpečí. Povinností odborníků v oblasti dopravy je dodržovat omezení rychlosti a respektovat ostatní účastníky provozu.

Málo řidičů osobních vozidel si uvědomí, že za ním jede nákladní vůz plný nákladu s hmotností i 40 tun, který se vydá na cestu rychlostí 85 km za hodinu, potřebuje zastavit přes deset metrů; mnoho řidičů sdílejících silnici s nákladními vozy si toto uvědomí.

Je velmi obtížné, se vcítit jako řidič osobního vozidla do všech povinností a nařízení profesionálního řidiče. Pokud toto však všichni řidiči společně sloučíme, řidič kamionu by měl vždy na tyto zásady hledět s nejvyšší opatrností.21 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page