top of page
Vyhledat

BAG provedl velké kontroly kabotáže a N561

Ve dnech 24. a 25. 2. 2021 provedl BAG velké kontroly na celkem 31 kontrolních místech, aby sledoval dodržování kabotážních předpisů a kontroloval pravidelnou týdenní dobu odpočinku. Podle BAG kontroly probíhaly zejména na trasách a dopravních uzlech silně využívaných nákladními vozidly, například na dálnici A81 v Bádensku-Württembersku a v přístavu Hamburk.

Opatření se zúčastnilo 114 silničních a dálničních kontrolorů. Kromě toho byli k provádění silničních technických kontrol (TUK) využíváni techničtí odborníci ze silniční inspekční služby. Z celkového počtu 745 zkontrolovaných vozidel bylo u 702 zkontrolováno dodržování kabotážních předpisů. Podle BAG byla kabotážní přeprava provedena u 46 z těchto vozidel.

Kontrola dodržování doby řízení a doby odpočinku

Mimo hlavní zaměření kontrol byly prováděny kontroly k zajištění dodržení doby řízení a doby odpočinku. Z celkového počtu 745 zkontrolovaných vozidel bylo 176 řidičů a 68 z těchto, bylo zkontrolováno z hlediska dodržování doby pravidelného týdenního odpočinku. Kontroly odhalily 35 porušení řidičů, z nichž tři byly v rozporu s dobou pravidelného týdenního odpočinku.

U vozidel kontrolovaných na technické závady byla zjištěna tři porušení. Pokud jde o pokuty, bylo přijato přibližně 49 678 EUR, s přihlédnutím ke všem kontrolovaným právním oblastem.
351 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page