top of page
Vyhledat

BAG se změní

Od roku 2023 se BAG přejmenuje na BALM, protože přebírá další úkoly. BALM znamená Bundesamt für Logistik und Mobilität, jinými slovy Spolkový úřad pro logistiku a mobilitu.


Dle jeho předsedy Dr. Volkera Wissinga: „Kolem 2000 zaměstnanců BAG odvádí skvělou práci a již nejsou zodpovědni jen za kontrolu přepravy zboží. Kromě jiného koordinují podporu Ukrajinských uprchlíků, jsou kontaktním místem v případech nouzových situací, realizují podpůrné programy zaměřené na silniční provoz a mnoho dalších. BAG se etabloval jako moderná instituce v oblasti logistiky a mobility. Toto rozšíření teď dáme vědět i navenek. Nový název ukazuje, co náš spolkový úřad pro logistiku a mobilitu vše dělá!"


Mezi hlavní úkoly BAG, který byl založen v roce 1952, patří kontroly, mýtný systém a digitalizace. Kromě toho se podílí na různých podpůrných programech, vzdělávání a školení, jakož i podporou programů zaměřených na efektivnější spotřebu energií (PHM) a snižování CO2 v nákladní dopravě.
322 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page