top of page
Vyhledat

Brenner opět maximálně vytížen

I přes situaci Covid-19 se kamionová doprava v Itálii stává stejně zásadně vytížená v průjezdu přes Brenner, jako byla v minulosti.


Dle oznámení ORF-Tirol budou výsledky vytíženosti téměř srovnatelné jako v loňském roce. Pokud tedy výsledky průjezdnosti vozidel budou srovnatelné, může se očekávat i vyšší pozornost kontrolních orgán s cílem zajistit dodržování pravidel pro jízdu i chránit okolní životní prostředí.

  • po jarním poklesu se provoz nákladních vozidel opět vrátil na vysokou úroveň

  • v březnu poklesl na brennerské dálnici oproti předchozímu roku o více než 12 % a v dubnu až o 26,6 %

  • od května se tranzitní mínus, ve srovnání s příslušnými měsíci předchozího roku postupně snižuje

  • v srpnu bylo na mýtné stanici Schönberg napočítáno kolem 162 800 tranzitních nákladních vozidel, přičemž v srpnu předchozího roku to bylo necelých 165 500 těžkých nákladních vozidel

  • letos bylo na brennerské dálnici o 10 % méně návěsů a nákladních vozidel s přívěsy než ve stejném období roku 2019

  • očekává se však, že po celý rok 2020 budou na trase Brenner daleko více než dva miliony tranzitních nákladních vozidel.

Rostoucí ekonomiku, díky které se postupně zvedá nákladní doprava, je potřebné podpořit a zachovat se i vzhledem k dodržení příměstských podmínek zodpovědně.


Zdroj: ORF Tirol
121 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page