top of page
Vyhledat

Chaos kvůli novému německému zákonu o silniční dopravě pokračuje

Již týdny se vedou spory o výši sankcí pro přestupce rychlé jízdy a o přiměřenosti zákazů řízení.

Tento pátek mělo několik jednacích stran za cíl nalezení kompromisu. Nyní z toho opět nic nebude. Jednání mezi vládou a jednotlivými státy v Německu budou nadále pokračovat. Například ještě přísnější sankce pro motoristy, kteří ohrožují i cyklisty, již nejsou v platnosti.

Díky komplexní změně předpisů o silničním provozu již rada Německa v katalogu pokut výrazně zpřísnila tresty za příliš rychlou jízdu. Již při překročení rychlosti o 21 kilometrů za hodinu ve městě a o 26 km / h mimo město by měl platit měsíční zákaz řízení.

Krátce po zahájení zasedáním Spolkové rady v Berlíně bylo zřejmé, že nakonec nebude dosaženo kompromisu. U návrhů ke zmírnění na schůzi mezi spolkovými zeměmi nebyla většina. Zelení jsou především pro to, aby pouze odstranili formální chybu v zákoně, aniž by snížili pokuty pro přestupce rychlosti. Vehementně požadovali mimo jiné od ministra dopravy Scheuera nesnížení sankcí. Země jako Severní Porýní-Vestfálsko a Bavorsko to vidí stejně a pro snížení pokut nevidí důvod.

Namísto zákazu řízení navrhují Zelení pokuty zvýšit a mohla by například platit přísnější pravidla před školami nebo školkami. Státy Bavorsko, Dolní Sasko, Porýní-Falc, Sársko, Sasko-Anhaltsko a Šlesvicko-Holštýnsko předložily kompromisní návrh dopravnímu výboru Spolkové rady, kde našel většinovou podporu.

Protože chtějí Zelení rezolutně zastavit snížení pokut a jejich vliv je v jedenácti ze šestnácti spolkových zemí (jedna země se zdržela hlasování), nedošlo k ke vzájemné dohodě.

Musíme si tedy počkat na nové zasedání, jehož termín prozatím nemáme. Prozatím se státy již pokusily všechny řidiče, kterým bylo řidičské oprávnění odebráno v důsledku chyby vrátit. Zasedání a nové možnosti řešení pro vás stále sledujeme.
73 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comentários


bottom of page