top of page
Vyhledat

Dostupnost základních služeb pro dopravce - servisy, odtah, STK, autoškoly

Dopravci se ptají které služby jsou v těchto mimořádných dnech (a týdnech) omezené nařízením vlády a které ne. Situace se může průběžně měnit, aktuálně to vypadá následovně:


  • Opravny silničních vozidel - mohou provozovat svou činnost i nadále. Podmínku, kterou musí dodržet, je počet pracovníků na pracovišti v počtu maximálně 3 osob. Komunikace, která provází předání vozidel a charakter služby, je potřeba omezit na bariéry, které přenos nemoci v co největší míře minimalizuje. 

  • Odtah - jejich činnost není pozastavena.

  • Dodávka náhradních dílů - v návaznosti na předešlý bod, ani na náhradní díly se nevztahují mimořádná opatření. Při koupi dílů, potřebných k opravě vozidla, je zapotřebí dodržet veškerá hygienická opatření a doporučení a provoz prodejen může být pro dopravce též k dispozici v běžně provozních dobách bez omezení. Pokud si náhradní díl objednáte, opět není zásilková služba omezena.

  • Evidence vozidel - Pokud se jedná o služby spojené s evidencí vozidel a jejich registraci, městské, obecní i krajské úřady jsou omezené na krácení pracovní doby. Určitě se setkáte s oznámením a upozorněním o maximálním počtu osob uvnitř a budete i možná omezeni na vstupu do budovy, ovšem v úředních dnech otevřené bude a to maximálně na tři hodiny. Je potřebné se tedy informovat na vámi příslušném místním úřadě, kdy konkrétně smíte přijít a dodržet pravidla, která umožní předejít riziku nákazy.

  • STK - Pokud se chystáte na STK, je potřebné si nejdříve telefonicky ověřit, jestli zůstaly v provozu. Stát jejich provoz nikterak neomezil, některé však zavřely. Opět se musí dodržet pravidlo méně než 30 ti osob.

  • Autoškoly - jsou vládním nařízením pozastaveny a nebude možné tedy prozatím řidičské i profesní školení dokončit.


Chybí Vám nějaká informace? Napište nám

20 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

コメント


bottom of page