top of page
Vyhledat

Electrolux přechází na elektrické kamiony

Švédský gigant domácích spotřebičů Electrolux použije Einride k zahájení elektrifikace své flotily ve Švédsku. Dohoda by mohla výrobci z dlouhodobého hlediska umožnit zavedení jeho autonomních přepravních modulů.

Electrolux právě podepsal strategické partnerství za účelem elektrifikace části svého vozového parku, se zahájením ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Toto partnerství umožní během prvních tří let ušetřit „stovky tun CO2 ve srovnání s naftovým pohonem“.

Oba švédští partneři plánují do budoucna nasadit autonomní vozidla vyvinuté společností Einride, ale zatím budou spokojeni s nasazením konvenčních elektrických nákladních vozidel řízený skutečnými řidiči.


Udržitelnost je u společnosti Electrolux zásadní a má velký zájem na snižování dopadu na všechny aspekty podnikání, zejména v oblasti dopravy. Cílem je přidat do dodavatelského řetězce autonomní technologii, aby si přepravci udrželi náskok v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

Electrolux, druhý největší výrobce domácích spotřebičů na světě, začne dodávat své výrobky do Švédska od druhého čtvrtletí tohoto roku s elektrro kamiony, které budou spravovány Einride. Tato platforma integruje vyhrazené portály pro přepravce a přepravce s aktualizacemi v reálném čase a podrobnými zprávami o výdrži baterie.

Oba partneři nezmínili, jaký typ vozidel budou původně používat, ale pravděpodobně to bude vozový park od DAF, protože Einride již tato vozidla používá jménem jiného klienta, který se také rozhodl elektrifikovat svůj vozový park. Jedná se o 42 tunové nákladní auta DAF, která jsou schopna dopravovat 24 tun nákladu a s maximálním dojezdem 200 kilometrů.
55 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page