top of page
Vyhledat

Francie přitvrzuje v boji proti telefonování za volantem

Z důvodu změny zákona se ve Francii nevyplatí za volantem na telefon ani pomyslet. Vyhláška číslo 2020-605 řeší ve Francii postihy za přestupek telefonování za jízdy - t.j. telefonování s telefonem v ruce (bez handsfree).


  • Řidič, který při používání telefonu poruší pravidla silničního provozu, ztratí řidičský průkaz po dobu 6 měsíců.

  • Do 72 hodin po spáchání trestného činu může prefekt policie rozhodnout o pozastavení řidičského oprávnění řidiče na dobu 6 ti měsíců. Řidič, který se takto dopustí přestupku, je ještě pokutován a to výší až 135 EUR.

  • V kombinaci s alkoholem, bude řidič připraven o řidičský průkaz až na jeden rok.


Francouzská vláda se snaží co nejvíce odradit řidiče od používání telefonů za volantem. Ne zřídka se v důsledku telefonu zbytečně promrhají životy ve způsobených dopravních nehodách - 10 % dopravních kolizí z celku všech nehod se stává právě díky telefonování a jeho obecného používání během řízení. Hovor během jízdy tak zvyšuje možnost způsobení dopravní nehody až trojnásobně.
28 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kamiony s dieslem se do roku 2040 přestanou v EU prodávat

Na portálu Fdrive.cz vyšel článek, který uvádí: "Evropští zákonodárci podle tiskové zprávy Evropského parlamentu odsouhlasili cíle emisí CO2 pro těžká nákladní vozidla, které povedou k úplnému ukončen

bottom of page