top of page
Vyhledat

Francie přitvrzuje v boji proti telefonování za volantem

Z důvodu změny zákona se ve Francii nevyplatí za volantem na telefon ani pomyslet. Vyhláška číslo 2020-605 řeší ve Francii postihy za přestupek telefonování za jízdy - t.j. telefonování s telefonem v ruce (bez handsfree).


  • Řidič, který při používání telefonu poruší pravidla silničního provozu, ztratí řidičský průkaz po dobu 6 měsíců.

  • Do 72 hodin po spáchání trestného činu může prefekt policie rozhodnout o pozastavení řidičského oprávnění řidiče na dobu 6 ti měsíců. Řidič, který se takto dopustí přestupku, je ještě pokutován a to výší až 135 EUR.

  • V kombinaci s alkoholem, bude řidič připraven o řidičský průkaz až na jeden rok.


Francouzská vláda se snaží co nejvíce odradit řidiče od používání telefonů za volantem. Ne zřídka se v důsledku telefonu zbytečně promrhají životy ve způsobených dopravních nehodách - 10 % dopravních kolizí z celku všech nehod se stává právě díky telefonování a jeho obecného používání během řízení. Hovor během jízdy tak zvyšuje možnost způsobení dopravní nehody až trojnásobně.
29 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page