top of page
Vyhledat

Francie ruší omezení týkající se pohybu nákladních vozidel

Francouzské ministerstvo dopravy vydalo pokyny týkající se pohybu kamionů ve Francii. Ve Francii nebudou existovat žádná omezení týkající se oběhu nákladních vozidel. 


Řidič však bude muset mít dva zvláštní osvědčení o zproštění povinnosti. Osvědčení o zproštění povinnosti (ve francouzštině s  neoficiálním zdvořilostním překladem  v angličtině), které bude muset vyplnit řidič i zaměstnavatel pro pohyb kamionů po Francii.

  • Francouzský osobní doklad o zproštění povinnosti cestovat  (atestation de déplacement dérogatoire), který musí sám vyplnit a podepsat.

  • Francouzský profesní osvědčení o zproštění cesty  (justificatif de déplacement professnel), které vyplní a podepíše zaměstnavatel (tj. Řidič řidiče).

Řidiči musí mít francouzskou verzi těchto dvou podepsaných certifikátů s sebou vždy, když jsou na území Francie.

39 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page