top of page
Vyhledat

Francouzi budou instalovat bezbariérové mytné brány

První bezbariérová mýtná služba společnosti Sanef byla zřízena v březnu 2019 na mimoúrovňové křižovatce Boulay (Moselle) na dálnici A4. Z důvodu vysoké efektivity a mnohem hladšího průjezdu jak osobní, tak nákladní doprav, se budou bazbariérové mýtné služby dále rozšiřovat.

Société des Autoroutes du Nord et de l'Est de la France (Sanef) doufá, že zvýší počty bezbariérových mýtných bran na dálnicích A13 a A14 na ose Paříž-Caen. Principem těchto zařízení je, že motorista projíždí pod portály vybavenými kamerami a senzory cestovní rychlostí, aniž by musel zastavovat a tím i brzdit ostatní vozidla jedoucí za ním. V důsledku nárazových svátků, či letních prázdnin, se takto tvoří dlouhé kolony a též vzniká riziko dopravních nehod. Užitečná technologie proti dopravním zácpám nebo nového způsobu dohledu, kdy jsou portály vybavené kamerami pro záznam poznávacích značek by měla vzniknout mezi Paříží a Normandií.

Zařízení detekuje elektronické mýtné známky a klasifikuje vozidla podle správné sazby. Dále fotografuje registrační značky projetých vozidel a k zaplacení má motorista několik možností. Předplatitelé nebo bezplatné objednání RFID online, aby jej v podobě známky nalepil na čelní sklo, v případě příležitostného průjezdu zaplatí přes online web. A pokud by skutečně nevyhovovaly motoristům online platby, mohou platit přímo prostřednictvím automatické pokladny, zastavením na mýtném parkovišti.

Jednu nevýhodu brány mají. Jsou blíž k sankcím za průjezd bez zaplacení. V případě nezaplacení do 10 dnů může Sanef zaslat varovný dopis, který informuje fakturou, že za průjezd ještě nebylo zaplaceno. Pokud není požadovaná částka zaplacena i po varovném oznámení, pokuta ve výši 20 eur navíc k základní částce je podle stejného systému zaslána přímo na adresu majitele vozidla.

Pokud jde o pořizování snímků na dálnici a osobních údajů Sanef používání obrázků reguluje a je v souladu s obecnými předpisy o ochraně údajů (RGPD). Snímky poznávacích značek jsou vymazány, jakmile je provedena platba. Uchovává se jen v případě pokusu o podvod.

Zefektivnění, odstranění dopravních zácp a ušetření času motoristů není z daleka jedinými důvody, také se jedná o úsporu paliva a s tím spojené i CO2, tedy životního prostředí.
57 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Komentar


bottom of page