top of page
Vyhledat

I Volvo připravuje autonomní kamiony

Volvo spolupracuje se startupem Aurora na nové řadě plně autonomních vozidel, oznámily společnosti. Nákladní automobily budou v Severní Americe jezdit na velmi frekventovaných trasách. Dohoda mezi společnostmi Volvo Autonomous Solutions a Aurora, kterou založili bývalí manažeři společností Google, Tesla a Uber, představuje dlouhodobé partnerství trvající již několik let. Je to také nejnovější partnerství mezi významným výrobcem OEM (výrobcem originálního vybavení) a spuštěním autonomní technologie, protože průmysl pokračuje v pomalém směřování k budoucnosti s osobními a nákladními vozidly bez řidičů na silnici.

Aurora testuje svůj hardware a software „Aurora Driver“ ve své testovací flotile a nákladních vozidel třídy 8 v oblasti Dallas-Fort Worth od loňského roku. Na rozdíl od svých konkurentů, kteří se do značné míry zaměřují na aplikace robotaxi, společnost uvedla, že její první komerční služba bude v nákladní dopravě, kde je dnes největší trh a ekonomika jednotek nejlepší úrovní požadavků na služby nejvíce vstřícná.

Společnost Volvo, která je druhým největším výrobcem těžkých nákladních vozidel, postupně přidává do svých nákladních vozidel dílčí autonomní prvky, ale zatím musí uzavřít dohodu o výrobě „jen“ dodávkových vozidel bez řidiče. Dálková nákladní doprava bude pravděpodobně jednou z prvních širokých aplikací technologií automatizovaného řízení. V odvětví nákladní dopravy skutečně panují obavy, že autonomní technologie povede k enormnímu přemístění řidičů vozidel.

V odvětví nákladní dopravy bez řidičů se v posledních letech objevila spousta partnerství a dalších korporátních dohod, zejména když pandemie COVID-19 zpochybňuje dlouhodobou životaschopnost používání autonomních vozidel pro přepravu cestujících. Zavedení hráči jako Daimler uvedli, že spojí své síly s Waymo, zatímco nováčci jako TuSimple, Ike, Embark a Plus, kteří také pracují na nákladních vozidlech bez řidiče.
45 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page