top of page
Vyhledat

Ideální mobilní aplikace pro řidiče

V našem posledním průzkumu jsme se vás zeptali několik otázek zaměřených na to, jaké funkce očekáváte v ideální mobilní aplikaci pro kamioňáka.


Některé odpovědi nás překvapily, proto jsme rádi za vaše odpovědi. Co jsme se tedy od vás dověděli?


V první řadě to, že i když jsou legislativa, zákazy a podobní informace důležité, pořád chcete v první řadě vědět co se děje na cestě před vámi a kde můžete zaparkovat.


  1. Více než 2/3 z vás (67%) uvedlo maximální prioritu pro funkci "Upozornit na problém na cestě".

  2. Na těsném druhém místě (64,9% z vás jí dává maximální prioritu) se umístila funkce "Najít nejbližší benzínku / parkoviště" společně s funkcí

  3. "plánovač trasy (s mapou) podle zákazů jízdy", kterou stejných 64,9% kamioňáků považuje za klíčovou.

  4. Legislativa je pro mnohé nudná, proto nás překvapilo, že celých 50% z vás klade velký důraz na novinky z této oblasti.

  5. Rezervaci parkovacího místa považuje za velmi důležitou 45,7% řidičů, tady jsme naopak čekali o něco vyšší číslo. Na druhou stranu rozumíme tomu, že nic takového, jako jedna aplikace, kde byste si mohli rezervovat parkovací místo na všech hlavních Evropských trasách, tady není. Jelikož si jak my, tak vy, myslíme, že taková služba bude užitečná, je možné že jednou vznikne.

  6. Kalkulačku doby jízdy a doby odpočinku považuje za velmi důležitou jen 1/3 z vás, tato funkce je na druhou stranu velmi jednoduchá a brzy se v aplikaci objeví.

  7. Mít po ruce v mobilu různé formuláře ke stažení je důležité jen pro necelou čtvrtinu z vás. Uznáváme, je to užitečné spíše pro počítače než mobilní telefony. Ale někdy se to může hodit, zejména ty online formuláře. Narychlo něco hledat, zejména v zahraničí, v cizím jazyce, není žádná zábava.

  8. No a funkce, kterou chce jen 1 z 50 je rychlé zřízení pojištění. Tohle bude služba spíše pro dopravce

Jak vidíte, to, po čem kamioňáci touží, zatím v žádné aplikaci nenajdou v té podobě a rozsahu, jaký potřebují. Je mnoho aplikací, které mají něco (a to něco třeba mají uděláno dobře), ale mít vše na jednom místě je přeci jen lepší.


Jak to vidíte vy? Které aplikace pro kamioňáky používáte a proč? Co se vám na nich líbí a naopak co vám schází?


Související články73 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page