top of page
Vyhledat

IRU vyzývá EU, aby byla silná vůči novým opatřením na hranicíc, které způsobují chaos

Nová opatření uvalena ze strany Německa, Tyrolska a Česka, začínají způsobovat chaos v nákladní přepravě, obzvlášť na důležité trase z Itálie směrem na sever, přes Brenner, jakož i na jiho-západních koridorech.


Německo neudělilo výjimku z COVID testování řidičům kamionů. Tyrolsko a Česko uvalily podobná omezení na řidiče, kteří projíždějí jejich územím, směrem do Německa. Rychlé antigenní testy jsou akceptovány, nicméně musí být provedeny akreditovanou laboratoří, což je náročný požadavek pro řidiče, kteří jsou na cestách v zahraničí.IRU nedávno varovala představitele EU o rizicích řetězové reakce, pokud budou další a další země zavádět takováto opatření (viz článek IRU poslala otevřený dopis do EU: rozhodnutí Německa způsobí dominový efekt, který povede ke kolapsu; www.d365.cz/post/iru-poslala-otevřený-dopis-do-eu-německo-je-hlavní-problém-plynulé-dopravy).


"Izolovaní ve své kabině, řidiči kamionů nejsou vystaveni viru a dodržují přísná opatření proti možné infekci, včetně bezkontaktní nakládky a vykládky. Nechat řidiče dělat svoji práci a nechat je pokračovat ve své cestě, je to nejbezpečnější řešení". Evropská komise odpověděla na dopis od IRU minulý týden oznámením, že jejich stanovisko se od začátku pandemie nezměnilo. Zdůrazňují důležitost zelených pruhů a to, aby opatření jednotlivých zemí nenarušila logistiku.


"Německo, Tyrolsko a Česko musí ihned zavést výjimky pro profesionální řidiče kamionů, jinak jejich opatření poškodí základní dodavatelské řetězce, společný trh a životy milionů občanů EU - což jsou obrovské škody, které nepřinesou žádné zásadní výhody pro boj s virem".
820 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kamiony s dieslem se do roku 2040 přestanou v EU prodávat

Na portálu Fdrive.cz vyšel článek, který uvádí: "Evropští zákonodárci podle tiskové zprávy Evropského parlamentu odsouhlasili cíle emisí CO2 pro těžká nákladní vozidla, které povedou k úplnému ukončen

bottom of page