top of page
Vyhledat

Jaké jsou podmínky testování řidičů při cestě do některých zemí Evropy

Rakousko

  • Za předpokladu izolace a dodržení hygienických podmínek profesionálním řidičům v mezinárodní nákladní dopravě (dále jen MD), je udělena výjimka z antigenního testování. Řidič MD bude moci tedy volně projet hranice s platným potvrzením „Osvědčení pro řidiče mezinárodní kamionové dopravy“.

  • Povinnost k testování se však vztahuje na ty profesionální řidiče, kteří cestují k nákladnímu vozidlu osobním vozem. Tito řidiči se nepovažují za řidiče v mezinárodní kamionové dopravě, ale jako pendleři a musí tedy předložit negativní test Covid-19.

Švýcarsko

  • Profesionální řidič v MD nemusí podstupovat antigenní test Covid-19 pokud v rámci své profesionální činnosti přepravuje zboží přes hranice a vstupuje do Švýcarska pouze za účelem tranzitu s úmyslem a možností cestovat přímo do jiné země. Také za podmínky, bude li provozována přeprava zboží přes hranice do státu v rámci své profesionální činnosti, a zůstane ve Švýcarsku na maximálních 24 hodin.

Slovinsko

  • Řidič mezinárodní kamionové dopravy nemusí podstupovat antigenní test Covid-19, pokud Slovinsko opustí do 8 hodin od vstupu.

Dánsko

  • Zde nečeká povinnost antigenního testu na řidiče MD, pokud se bude izolovat od okolí. Řidič smí provádět přejezdy za účelem práce, použití sociálního zařízení, nákupu jídla a podobně, ovšem musí se zdržovat v bezprostřední blízkosti místa kde je izolován. V tomto případě se může stát kabina nákladního vozidla místem izolace, ovšem musí být dodržena pravidla dob řízení a odpočinku v souladu se zákonem a to maximálně dvě osoby.

  • Pokud by řidič měl již potvrzení testu PCR o prodělané nemoci Covid-19, který bude vydán v období 2 - 12 týdnů před vstupem do Dánska, nebude mít za povinnost se izolovat.

Obecně se řidič stále musí prokazovat tzv.: „Osvědčením pracovníka mezinárodní dopravy“ nebo jiným relevantním dokumentem od svého zaměstnavatele tak, aby s jistotou prokázal svou profesionální činnost řidiče MD.
2 249 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page