top of page
Vyhledat

Porušení 561 - jak se zachovat když ho musíte porušit

Pokud se řidič ocitne navzdory svému úsilí ve výjimečné situaci ve dlouhé doprvní zácpě, může se uchýlit ke článku 12 nařízení 561/2006 SB (ES) a měl by postupovat například jako níže uvedené body.

  1. když řidiči dojde čas, který má k dispozici, měl by vytisknout lístek ze svého tachografu a popsat událost: - 12/561/2006 Hraniční přechod Covid-19 na Kúty D2, nelze použít parkoviště až k hranici CZ - SK.

  2. Při pokračování v jízdě v dopravní zácpě, by měl čas od času (např.: každou hodinu či dvě) - 12/561/2006 Hraniční přechod Covid-19 na Kúty, stále nelze použít parkoviště CZ SK. Jeďte až ke hranici.

  3. Když překročíte hranici, měli byste okamžitě hledat místo k zastavení, které Vám umožní si odpočinout. Pokud takové místo neexistuje, měli byste si opět vytisknout lístek a popsat událost: - 12/561/2006 Nedostatek volných parkovacích míst na parkovišti ve městě Kúty na dálnici D2 - pokračování jízdy k nalezení parkovacího místa.


V souvislosti s pandemií Covid-19, se řidiči takřka denně potýkají s nelehkou situací uvíznutí. V případě důvodu, který nelze nikterak ovlivnit, se může řidič beztrestně odchýlit od nařízení 561/2006 a je potřebné, toto plně evidovat a zakládat jak ve svých záznamech, tak v záznamech pro dopravce.

137 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

Comments


bottom of page