top of page
Vyhledat

K výjimce vydané Policejním Prezídiem SK k svátku 1. a 15.9.2020

V návaznosti na dva stávající státní svátky ve dnech 1.9. a 15.9.2020, se rozhodlo Policejní Prezídium Slovenska zveřejnit výjimku, která napomůže řidičům v návratu domů.


Výjimka byla udělena na základě žádosti sdružení silničních dopravců ČESMAD Slovakia.

Výjimka je platná pro všechna nákladní vozidla na dálnicích, silnicích pro motorová vozidla a silnicích I. třídy a pro mezinárodní dopravu, jejichž cílem cesty je stanoviště vozidla nebo místo vykládky na území státu Slovenské republiky.

V tomto případě si vyhrazuje právo omezit řidiče v případě potřeby policie Slovenské republiky, či řidiče na cestě odklonit v případě bezpečnosti a plynulosti provozu.

Z dané výjimky vyplývá, že tranzit přes Slovensko není povolen. Jestliže však je cílem cesty řidiče obvyklé místo stanoviště dopravce, vozidla nebo vykládka, nikoliv však nakládka, smí se jet.


63 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comentários


bottom of page