top of page
Vyhledat

Karta řidiče - vysunutí za jízdy

Už jste to zažili? Paměťová karta byla během jízdy vysunuta z tachografu, aniž byste cokoliv udělali. Pokud jste zastavili a opětovně vložili kartu do tachografu, byly zobrazeny časy posledního vyjmutí, které vůbec nejsou v souladu s vaší jízdou.


Průšvih? Co dál?


Nechal jste zkontrolovat kartu řidiče a karta není zcela v pořádku. Jak můžete vysvětlit něco kontrolorům, aniž byste očekávali trest? A kde může být chyba?

Předpokladem je, že tachograf je vadný. Časy při posledním pravidelném výběru nebyly na kartě řidiče správně uloženy. Řidič by měl časy zaznamenat a měl by nechat zkontrolovat tachograf v odborném servisu. Řidič se tak může vyhnout dalším potížím.

Řidič by si měl vytvořit výtisk a o průběhu události vytvořit záznam, vzít jej s sebou do servisu a poté jej archivovat ve firmě i pro vlastní potřebu. Výtisk, ve kterém podrobně popíšete, bude mít význam pro kontrolory. A pokud je lístek potvrzen i servisem, je jisté, že kontrolor může maximálně vaší snahu ocenit a tím i předejdete možné pokutě.

Nezapomeňte, že takové chyby je povinen evidovat i zaměstnavatel. Výtisky tedy musí být dva, a to pro případnou kontrolu úřady u vašeho zaměstnavatele.


Zasunutá řidčova karta není jen tak nějaká karta. Tato je ta, co netahá z řidiče zlaťáky. Na rozdíl od ostatních. Dejte na ní také pozor!

402 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page