top of page
Vyhledat

Kde je nejvíce rychlostních kamer v Evropě?

V Německu bylo v červenci 2020 nainstalováno 4 652 stacionárních (zábleskových) radarů. Díky tomu je tento stát na čtvrtém místě v žebříčku evropských zemí s nejrychlejšími kamerami. Ukazuje to statistika počtu rychlostních kamer.

  • V Itálii například je podle celkové rozlohy země přibližně 35 rychlostních kamer na 1 000 km2

  • V Rusku je pouze poloviční počet rychlostní kamer. Přesto je zřejmé úsilí ruských úřadů jednat proti přestupcům na komunikaci - od roku 2019 bylo v zemi nainstalováno přes 7 000 nových záblezkových radarů. 

  • V Německu zůstává počet takřka stabilní. Pouze od roku 2015 zaznamenala Spolková republika nárůst o více než 425 rychlostních fotoradarů.


Na přiloženém grafu se ukazuje počet trvale nainstalovaných zábleskových radarů v silniční dopravě ve vybraných evropských zemích v roce 2020.
10 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Commentaires


bottom of page