top of page
Vyhledat

Kontrola kabotáže ze strany BAG

Spolkový úřad pro přepravu zboží dne 27.10.2020 prováděl kontroly na třiatřiceti kontrolních místech za účelem sledování dodržování kabotážních předpisů.

Kontroly probíhaly zejména u tras a dálnic silně využívané nerezidentními vozidly, jakými jsou příkladem přístavy Trier, Kiel, Rostock, Neuss, distribuční doprava v Ruhrgebiet, dálnice A3 a A5. Jednotlivé kontroly byly prováděny v těsné blízkosti výrobců a dodavatelů automobilů v Bavorsku a Bádensku-Württembersku. I v době Covid-19 pandemie úřad BAG důsledně kontroluje.

Na opatření se podílelo 141 zaměstnanců silniční a mýtné kontrolní služby a provozní kontrolní služby BAG. Ze 723 vozidel kontrolovaných na dodržování kabotážních předpisů 139 provedlo kabotáž a 46 z těchto transportů proběhlo v rozporu s kabotážními předpisy. Po zohlednění všech kontrolovaných oblastí práva bylo z hlediska bezpečnosti vybráno celkem přibližně 49 260 EUR.

Získané výsledky kontrol jsou vyhodnocovány a zapracovávány do připravovaných provozních kontrol v souvislosti s uváděním neoprávněné kabotáže do provozu. S ohledem na úspěšně realizovaná opatření jsou v následujících měsících plánovány další kontrolní akce s ohledem na dodržování kabotážních předpisů.


Zkontrolujte si aktuální zákazy jízdy na www.d365.cz/zakazy-jizdy i novinky v N561 na www.d365.cz/N561
46 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page