top of page
Vyhledat

Kontroly řidičů BAG dopadly špatně, bude se kontrolovat více

Celní správa společně s kontrolory BAG v uplynulém týdnu zkontrolovali na dálnici A2 pečlivost řidičů co se týká upevnění nákladu a současně dodržování doby řízení a odpočinku. Bilance výsledku byla velmi negativní. Tento výsledek jasně poukazuje na neinformovanost řidičů a jejich chybné poučení co se týká ukončení uvolnění v době Covid-19.

Ačkoliv jsou výjimky ze zákazu jízdy v některých státech stále povoleny a je znatelné, že řidiči se jich řídí, opomněli se správně informovat o zákazu všech výjimek z Nařízení (ES) 561/2006. BAG tedy vyzývá opět všechny řidiče i dopravce, aby řádně poučili své řidiče a zaměstnance o důkladném dodržování doby řízení a odpočinku řidiče.

Bylo zkontrolováno celkem 49 nákladních vozidel. V pěti případech úředníci dokonce zakázali řidiči pokračovat v jízdě, například z důvodu technických závad ve vozidle. Jeden řidič řídil bez řidičského průkazu, jiný byl pod vlivem drog. Policie udělila čtyři pokuty a našla dvanáct správních deliktů. Důvody se odvíjely od porušení doby přestávek po špatně nahrazené doby odpočinku i nedbalého zajištění nákladu.

Nehody nákladních vozidel jsou často také způsobeny únavou řidičů. Kontrola, zda řidiči dodržují předepsaný čas odpočinku a dobu jízdy, také slouží ke zvýšení jejich vlastní soudnosti a bezpečnosti provozu.34 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page