top of page
Vyhledat

Letošní duben se zapíše do dějin jako největší propad v prodejích vozidel

V dubnu se prodej užitkových vozidel v roce 2020 oproti roku 2019 propadl po celé Evropě, když země zavedly přísná opatření, aby se vyrovnaly s rozšířením systému Covid-19. Hlavní příčinou je zejména zavření maloobchodu, včetně prodejců vozů a pochopitelně veliká nejistota, při které má myšlenky na investování málokdo.

Údaje o registraci od Evropské asociace výrobců automobilů ukázaly, že prodej nových užitkových vozidel v EU v dubnu 2020 klesl o 67 %, přičemž počet registrací zůstal na úrovni -34,5 %.

Nejvíce zasažené země EU jsou:

  • Španělsko, které zaznamenalo pokles o 87,8%

  • Itálie zaznamenala pokles o 85,5%

  • Francie zaznamenala pokles o 82,4%

Naopak nejmenší pokles zaznamenaly severské státy:

  • Finsko 27,6%.

  • Švédsko 36,4%

V Česku se v dubnu zaregistrovalo nejméně nových osobních aut za posledních přibližně 25 let. Přihlášených 10 700 vozidel, znamená meziroční pokles o 53 procent. Většina vozidel se tak prodala, zhruba 6 000 vozů až po 20. dubnu, kdy se znovu otevřely autosalony.


Za květen již očekáváme mnohem příznivější čísla. Je dost pravděpodobné, že počty se na předkrizovou úroveň hned tak rychle nedostanou, ale postupně budou k němu směřovat.2 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kamiony s dieslem se do roku 2040 přestanou v EU prodávat

Na portálu Fdrive.cz vyšel článek, který uvádí: "Evropští zákonodárci podle tiskové zprávy Evropského parlamentu odsouhlasili cíle emisí CO2 pro těžká nákladní vozidla, které povedou k úplnému ukončen

bottom of page