top of page
Vyhledat

Maďarsko prodlužuje přísný režim na hranicích do konce října

Maďarská vláda rozšířila dočasné hraniční kontroly zavedené v září o další měsíc. Nejedná se zde o šikanu, nebo zdržení dopravy, uvedl ve čtvrtek šéf Úřadu vlády. Je potřebné se soustředit na šíření Covid-19, který předešlé omezení kontrol na hranicích příliš nezpomalil.

Cílem vlády je v souladu s výsledky posledního veřejného průzkumu zajistit, aby země fungovala, což se daří. Vláda nařízením č. 407/2020 o dočasném znovuzavedení ochrany hranic změnila podmínky pro vstup do země od 1.10. do 1. 11. prodloužením účinnosti ze 30.9. To znamená, že hraniční kontroly zůstanou v říjnu na úplné vnitřní schengenské hranici. Pravidla pro vstup maďarských a cizích státních příslušníků do země, se v tento okamžik nemění.

Doprava a zásobování musí i nadále pokračovat a řidiči budou jen omezeni na bázi tranzitu a tranzitu při namátkových kontrolách. Maďarská vláda si plně uvědomuje, že kontroly řidičů v nákladní dopravě nejsou zcela pravidelné, ale z hlediska namátkových kontrol se řidiči přijíždějící do státu i přes jisté Covid-19 okolnosti chovají zodpovědně.


Související články
33 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

Comentarios


bottom of page