top of page
Vyhledat

Mercedes-Benz odděluje divizi kamionů do samostatné firmy

Mercedes-Benz vstupuje do nové fáze své existence. Mercedes-Benz Cars & Vans a Daimler Trucks & Buses se stanou různými společnostmi s různými skupinami zákazníků, technologickými cestami a specifickými kapitálovými požadavky. Obě společnosti působí v odvětvích, které se potýkají se závažnými strukturálními změnami, včetně různorodých technologií.

Z toho důvodu, nechá Daimler své kamiony fungovat v samostatné společnosti. Stuttgartský výrobce tak ve středu oznámil svůj záměr zaměřit se na svou automobilovou pobočku, která se brzy přejmenovala na Mercedes-Benz, zatímco většina jejích těžkých nákladních vozidel a autobusů bude uvedena na akciovém trhu. První fáze rozdělení by mohla proběhnout do konce roku 2021, přičemž tržní hodnota se podle analytiků odhaduje na zhruba 30 miliard EUR.

Společnost Daimler Truck, chce dosáhnout přechodu na čistou energii se zaměřením na elektrická řešení a software, se zvláštním důrazem na automatizaci. Společnost che nadále růst a být lídrem v oblasti pístových motorů a automatizace, kterou definovali ukázkou v podnikání s bateriovými vozíky a palivovými články, stejně jako pozicí v autonomním řízení, vysvětlil Martin Daum, generální ředitel společnosti Daimler Truck AG s upřesněním, že tohoto rozvoje bude dosaženo prostřednictvím cílených partnerství. Pro společnost Daimler Truck bude brzy zřízen nový fond zaměřený na inovace ve výši 1,5 miliardy eur.

Udržitelnost pro společnost znamená trvalé vytváření hodnoty pro všechny zúčastněné strany, kterými jsou zákazníci, zaměstnanci, investoři, obchodní partneři a společnost jako celek. Základem pro to je udržitelná obchodní strategie společnosti, ve které společnost přebírá odpovědnost za ekonomické, ekologické a sociální dopady svých obchodních aktivit a posuzuje celý hodnotový řetězec.128 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kamiony s dieslem se do roku 2040 přestanou v EU prodávat

Na portálu Fdrive.cz vyšel článek, který uvádí: "Evropští zákonodárci podle tiskové zprávy Evropského parlamentu odsouhlasili cíle emisí CO2 pro těžká nákladní vozidla, které povedou k úplnému ukončen

bottom of page