top of page
Vyhledat

Německo navzdory pandemii zvýšilo minimální mzdu

Oficiální výbor oznámil, že v Německu mají pracovníci s minimální mzdou do roku 2022 nárok na růst příjmů o téměř 12 %. I přes pandemii COVID-19 „nesmí minimální mzda„ zaostávat “, řekl jeden ministr.

Německá minimální mzda bude zvýšena v několika fázích, úředníci oznámili v úterý zvýšení na 10,45 EUR za hodinu do poloviny roku 2022. Po prodloužení rozhovorů a zrušení jedné tiskové konference na poslední chvíli se však zástupci zaměstnavatelů i odborových svazů jednomyslně dohodli na zvýšení minimální mzdy ze stávajících 9,35 na 10,45 EUR do července 2022. Minimální mzda se bude postupně zvyšovat ve čtyřech etapách, přičemž první by měla proběhnout v lednu 2021.

To znamená, že řidiči provádějící dopravu (kabotáž, mezinárodní přepravu s vykládkou nebo nakládkou v Německu a nakládku nebo částečné vykládání v této zemi), na německém území obdrží vyšší plat v souladu se zákonem o minimální mzdě. Dopravci proto musí očekávat vyšší náklady v důsledku plánovaného zvýšení.

Evropská komise také zahájila rozhovory s podniky a odbory, aby zajistila spravedlivou minimální mzdu pro všechny pracovníky EU. Současně však uvedla, že se nezaměřuje na vytvoření systému univerzální minimální mzdy pro všechny.

V EU jsou zaměstnanci, kteří dostávají méně než 60 % průměrného příjmu domácnosti a jsou považováni za ohroženou skupinu žijící v chudobě. Podle Komise EU by tento 60 % limit mohl být použit jako dolní hranice minimální mzdy.
56 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page