top of page
Vyhledat

Německo - výsledky kontrol dodržování silničních pravidel při COVID-19

Německo zveřejnilo zprávu kontrolorů za měsíc duben 2020 - dodržování silničních pravidel při COVID-19. V důsledku pandemie dochází v logistických sdruženích k poklesu objednávek ve společnostech a ti se obávají nevýhod v důsledku vysoké konkurence. Uchylují se tak k nižší kontrole nedodržování pravidel řidičů. Celní orgány a policie poskytují viditelný signál prostřednictvím kontrol zaměřených na:


  • jednání řidičů na silnicích

  • porušení pracovního režimu

  • nedodržení doby odpočinku

  • nesprávném upevnění, rozložení nákladu


I v době pandemie jsou orgány státní kontroly odpovědné za vymáhání pokut za přestupky v případě porušení nejen výše uvedených bodů. Dodržení právních předpisů v silniční nákladní dopravě, je velmi důležité. Řidiči se snaží vyjít vstříc dopravcům a naopak, snadno se unáhlí a nabízí se pochybení, které může mít fatální následky i v podobě poškozeného zdraví.  Kontroly se prováděly v oblasti přístavu Duisburg, v přístavu Mannheim a v Mnichově. Kontroly začínaly ve stejný čas od 5:00 - 11:30 h v nepravidelných datumech. Celkem bylo nasazeno 47 celních, policejních a BAG kontrolorů. Pokud jde o výsledky, je třeba poznamenat následující:


  • U 19 vozidel, jejichž použití bylo kontrolováno s ohledem na kabotážní dopravu, bylo zjištěno pouze jedno porušení. Dále pak v uvedené tabulce upravené pro srozumitelnou představu.

  • Na straně celních úřadů nebyla zjištěna žádná porušení zákona, co se týká prokázání původu převáženého zboží.


Kontroly však budou probíhat i nadále.

7 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page