top of page
Vyhledat

Největší krize v Evropě zřejmě čeká Itálii a Španělsko

Dopravci zaměřeni na tento region by se měli připravit na větší těžkosti.


Po několika týdnech se do práce vrací místopředsedkyně španělské vlády Carmen Calvoová. Ke konci března onemocněla chorobou covid-19, kvůli které strávila několik dnů i v nemocnici. Nyní je již v pořádku, a proto se opět ujala své funkce.Podobně jako Calvoová se do zaměstnání vrátilo několik stovek tisíc zaměstnanců po celém Španělsku. Vláda postupně uvolňuje přísnou karanténu a probouzí ekonomiku z "hibernace", jak toto období nazvala. Kvůli epidemii koronaviru hrozí, že ekonomiky Španělska a Itálie budou vůbec v nejsložitější situaci v Evropě. Mezinárodní měnový fond očekává, že hospodářství Itálie letos klesne o 9,1 procenta, Španělska o osm procent. Pro srovnání, pro Česko MMF hovoří o poklesu o 6,5 procenta.

Evropské země proto chtějí co nejdříve uvolnit ta nejdrastičtější ochranná omezení. Až do Velikonoc ve Španělsku mohli chodit do práce jen ti lidé, kteří jsou nezbytní pro chod státu, tedy třeba zdravotníci, hasiči nebo zaměstnanci energetického či potravinářského sektoru. Nyní přišla řada i na Španěly, kteří pracují ve zpracovatelském průmyslu nebo ve stavebnictví.

"Myslím si, že vládní opatření zafungovala. Kdyby je vláda nepřijala, tak by to byla katastrofa," řekl pro server BBC Antonio Álvarez, dělník, který je rád, že opět začne vydělávat peníze. Dokončuje bazén u jednoho obydlí u Madridu.


Článek vyšel v Hospodářských novinách: https://archiv.ihned.cz/c1-66750260-nejvetsi-ekonomicka-recese-hrozi-v-evrope-spanelsku-a-italii-virus-nici-hlavne-turisticky-prumysl

5 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

Comments


bottom of page