top of page
Vyhledat

Němci pracují na elektronickém dodacím listu

Německý svaz logistiky testoval elektronický dodací list. Zatím není hotový, je na něm potřeba pár věcí přepracovat.

Dodák, jako věrný průvodce řidiče, je symbolem často kritizované chybějící digitalizace v logistice. Svaz logistiky BVL, organizace pro standardizaci GS1 a IT firma T-Systems (ze skupiny T-Mobile, resp. Deutsche Telekom) vyvinuli elektronický dodací list a teď ho testují.

Projekt běží již 2 roky a testování se účastnilo mnoho firem, mezi nimi i velcí zákazníci a dopravci. Test ukázal výhody a praktičnost elektronického dodáku, odpadla hromada administrativy. Kromě toho se zlepšila kvalita, resp. čitelnost a není potřeba přenášet papírové kopie.


Jeden, v dnešní době překvapivý, problém, který nastal je, že ne všichni řidiči používají smartphone. Proto papírové dokumenty až tak úplně nevymizí a nějakou dobu jako alternativa ještě budou fungovat.


Organizátoři upozorňují, že zatím proběhlo testování jen na celovozových zásilkách a různé další scénáře je ještě potřeba otestovat.

101 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page