top of page
Vyhledat

Nová dopravní značka ve Španělsku zaměřena na snížení nehod

Generální ředitelství pro dopravu vybralo sto úseků španělských silnic, aby instalovalo své nové dopravní značky zaměřené na motocyklisty, protože zachování bezpečnosti silničního provozu pro tuto zranitelnou skupinu je odpovědností každého účastníka silničního provozu.

Během posledních let byl zjištěn nárůst nehodovosti ve spojitosti s motocyklisty enormní. Na městských i meziměstských silnicích došlo k instalaci těchto značek za účelem zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Cílem je mimo jiné zdůrazňovat počet zemřelých motoristů v každém úseku během posledních pět let, aby nabádala všechny účastníky k vyšší opatrnosti.

Instalace již probíhají na silnici M-131 na kilometru 3,4 a bude dokončena, jakmile dorazí povolení vlastníků dálnic. Myšlenkou je, že před příštími Velikonocemi má 100 identifikovaných úseků vlastnit tuto dopravní značku. 

Společně s instalací těchto značek chce Generální ředitelství pro dopravu posílit ochranu motocyklistů další řadou opatření, studií a možná konstrukčních vylepšení infrastruktury. V koordinaci s provinčním velitelstvím pro dopravu bude dozor a kontrola posílena dopravním uskupením civilní stráže a útvarem leteckých zdrojů, aby bylo zajištěno dodržování bezpečnostních předpisů ve vztahu k rychlostní limity a nelegální manévry motocyklisty.


Související články
130 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page