top of page
Vyhledat

Nové parkoviště u D35 nebude

U vznikající dálnice D35 nedaleko Bukoviny nad Labem se plánovalo vybudovat nové cílené parkoviště pro nákladní vozidla s čerpací stanicí. Jednalo se tak o parkoviště, které nemělo pobrat 100 míst, ale jen částečně napomoci s menší kapacitou pro zastavení a pauz řidičů, kteří mohu tak během jízdy nalézt i občerstvení. Místní obyvatelstvo i přesto natolik jeho výstavba popudila, že byli schopni ihned zorganizovat petici s dostatečnými podpisy.

Ministerstvo dopravy, které se hodlalo požadavky s potřebami řidičů v podobě čerpací stanice s menším parkovištěm zabývat, se na tento akt ani nedostalo. ŘSD návrh pro nové parkoviště v územním plánování stáhlo a úředníci se jim tedy dále zabývat nemusí.

O stažení návrhu ze strany ŘSD, byli informování zástupci obcí a ti toto rozhodnutí velmi vítají, i když stále nevyšla oficiální vyjádření v podobě potvrzeného písemného dokumentu. Vysvětlení je jednoduché pro ŘSD i obce, protože 24 km od plánování již stojí čerpací stanice (Bukovina), která by dle všeho měla být dostačující.

Na to, že je současná situace s parkovišti naprosto kritická, snaží se ŘSD o vybudování dalších parkovišť zdarma pro řidiče převážně z východních států. Co se však týká jejich umístění, nejsou obyvatelé zcela nakloněni a proto se s výstavbou stále otálí.

S rekonstrukcí D1 probíhají i úpravy odpočívek a probíhá rekonstrukce některých z přilehlých čerpacích stanic, kde se parkovací místa navýší. Řidiči touží po více parkovacích stání, kde budou moci důstojně trávit dobu odpočinku a pozastavují se nad tím, jak bude řešit například EU parkovací státní od roku 2026 pro dodávky, které prakticky nebudou vybaveny ani lůžky. Naproti tomu ŘSD plánovalo dokončit parkovací stání k dostatečné kapacitě do roku 2040.42 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page