top of page
Vyhledat

Nové technologie pro řidiče a dispečery

Přestože odvětví dopravy a logistiky v současné době čelí výzvě dopadů opatření proti Covid-19, mnohé z nich myslí na budoucnost. Dle studie dopravních společností po celém světě, téměř polovina z nich věří, že jejich organizace používá zastaralé technologie. U velkých společností s 5 000 až 10 000 zaměstnanci je to dokonce 56 %.

Zpráva byla zveřejněná společností „SOTI“, která se zabývá technologickými výzvami společností. Průzkum byl proveden u osob s rozhodovací pravomocí v oblasti dopravy a logistiky v Německu, USA, Kanadě, Spojeném království, Švédsku, Austrálii a dalších významných zemích.

Co to znamená?

Dopravci ztrácí své zákazníky kvůli používání zastaralých technologií, a to zejména v poslední míli a díky tomu postrádají i další příležitosti k rozšíření svého podnikání. Více než třetina světových společností, které používají zastaralé technologie uvádějí, že jim během pandemie bránila rychlá a technologická komunikace v rozvoji a o některé klíčové zákazníky proto přicházejí. Naproti tomu 36 % dotazovaných po celém světě souhlasilo s tím, že jejich společnost by v době krize mohla zlepšit podporu mobilních zařízení a mohli by tedy být k řidičům a dokumentům o mnoho blíže v reálném čase.

Proč zvýšit efektivitu a pomoci řidičům a dispečerům v nové technologii?

Pokud se dopravci cítí v době Covid-19 pod tlakem faktur, digitální svět dokáže CMR list a faktury propojit se zadavatelem přepravy v okamžiku. Nikoliv o několik dní později, kdy se řidič ocitá zpět na firmě a fyzicky dokumenty odevzdá. Dispečer s digitálním světem velice rychle podpoří za pomocí software fakturaci a celé proplacení přepravy tak může přijít i o týden dříve.

Dispečer je centrálním propojením mezi řidiči, plánování dopravy a fakturací. Jeho analýza a cesty řidičů, nemusejí být vůbec složité. V jednoduchém smyslu pouze dispečer zadá přepravy do „systému“, který automaticky generuje a přiřazuje přepravy i řidiče k sobě a po kontrole v podobě dispečera, rozesílá přepravy automaticky k příslušnému řidiči.

Efektivní dispečer rovná se o 50 % jistější řidič, který odvede bezchybnou práci

Některé společnosti stále doufají, že lidský mozek dokáže perfektně nahradit ten digitální. Proto považují za důležité namísto jednoho zakoupeného software převést celé úsilí na lidskou sílu, která sice vytváří nadbytečná pracovní místa, ale neřeší jejich chyby a přetěžování.

Na úkor strategie dopravců a řidičů v situaci Covid-19, bylo velmi citelné, a jasně se projevilo, že nedostatek moderní techniky brání jak dispečerům, tak řidičům v efektivní práci. Navíc dopravci nemusí v dnešní době řešit financování nových technologií zcela sami. Vhodné dotace od EU, pomohou jejich profinancována i z 85 %. Co přesně potřebuje k provozu vaší společnosti dispečer, z kanceláře nebo oblíbené kavárny? Existují stovky aplikací, z nichž si můžete vybrat.Všechny tyto produkty získávají přístup k informacím vaší společnosti prostřednictvím „cloudu“ a cloudová technologie je nyní stejně bezpečná jako počítačový software. S cloudem se také nemusíte starat o ztrátu dat, pokud dojde ke zhroucení počítače.
23 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page