top of page
Vyhledat

Nové zákazy jízdy v Tyrolsku jsou tvrdě postihovány

Od tohoto víkendu Tyrolsko opět zablokovalo výjezd z dálnice pro řidiče, kteří se chtějí vyhnout přetížení na alternativních trasách. Již o prvním víkendu úředníci uložili cca 2400 pokut.


V případě regionálních zákazů řízení v rakouském Tyrolsku bylo během pokusů o objetí vzniklé kolony o víkendu na dálnici vedoucí do Itálie přes Brenner zastaveno přibližně 2 400 vozidel. Bylo jim zabráněno v přístupu na vedlejší komunikaci a okolní místa na třech kontrolních bodech jižně od hranic s Bavorskem a směřovaly zpět na trasu Fernpass (silnice 179), jak oznámil v pondělí šéf tyrolské země Günther Platter.


Kvůli silnému turistickému provozu stát zablokoval dvě objezdové trasy pro řidiče, které ovlivňují alternativní dopravní zácpy mezi Vils a Reute. Tento krok má zabránit použití alternativních tras v případě dopravní zácpy.

Zákaz je sledován soukromou bezpečnostní společností takřka nepřetržitě. O víkendech do 13. září platí od soboty 7:00 do neděle 19:00 v obou směrech. Místní provoz je vyloučen.

V létě 2019 a loni v zimě došlo k mnohem rozsáhlejším zákazům řízení. V té době bylo zasaženo deset alternativních tras v oblasti Kufstein a na cestě do Brenneru. Úřady analyzují, zda budou zákazy řízení v příštích několika týdnech ještě rozšířeny. Záměrem je uvolnit místní obyvatele v sousedních komunitách na tranzitních trasách, zejména směrem k Itálii. Občané si stěžují na hluk, zápach a dopravní zácpy ve městech.


V případě zácpy obecně místní kontroloři velmi doporučují zůstat na hlavní trase i v případě dopravní zácpy a ne neobjíždět ji, protože nebudou tyto neukázněné řidiče respektovat a budou vydávat velmi vysoké pokuty.
76 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

Comments


bottom of page