top of page
Vyhledat

Nové změny v německých zákazech jízdy!

Oproti našemu článku ze středy dodáváme, že situace se zákazy jízd v Německu není jen komplikovaná, ale je i dynamická. Německá vláda požádala spolkové země, aby více odložily návrat platnosti původních zákazů jízdy o víkendu a ve svátky a některé země ji včera vyhověly.


Konkrétně to znamená, že Dolní Sasko se přidává ke spolkovým zemím, které výjimku prodloužily do 31.8. a tudíž umožní přejezd v neděli i v pondělní svátek. Brémy se přidaly rovněž, ale tam ještě v neděli a pondělí výjimka platila.


Jedinou spolkovou zemí tedy zůstává Sasko, které výjimku ještě neprodloužilo a v pondělí tam zákaz platí (v neděli ještě ne). Nicméně tak jak se to stalo včera, i Sasko může udělat změnu na poslední chvíli. Jako vždy vás budeme o tom informovat.


Dle aktuálního plánu končí výjimky ve spolkových zemích následovně:

  • od 1.6. se přidává Sasko (svátek v pondělí)

  • od 2.6. se přidávají Bavorsko, Berlín a Durýnsko

Podrobný přehled opět v příloze.
238 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comentarios


bottom of page