top of page
Vyhledat

Od července je možné použít E-doprovodný dokument k proclení ve Švýcarsku

E-doprovodný dokument (v originále E-Begleitdokument) a E-Com jsou digitální služby, které umožní bezpapírovou komunikaci s celním úřadem - zejména v procesu posuzování. Průvodní dokument E a E-Com jsou prvními kroky na cestě k novému systému přepravy zboží.

  1. E-Doprovodný dokument je nezávislá platforma, se kterou může zaslat doprovodné dokumenty a dokumenty celnímu úřadu deklarant. Soubory může nahrát ve formátu PDF nebo Excel prostřednictvím webové stránky (WebUI) nebo prostřednictvím webové služby a přímého rozhraní.

  2. 2. E-Com je nedílnou součástí systému celního odbavení e-dec. Může komunikovat přímo s celním úřadem prostřednictvím E-Com - a naopak. Přenos probíhá prostřednictvím webové služby a vyžaduje implementaci do softwaru pro celní odbavení.

Průvodní dokument E a služby E-Com nabízí

  • plně elektronické zpracování

  • okamžité vyrovnání

  • namísto tisku postačí scan doprovodných dokumentů

  • snadnější manipulaci

  • snazší využití termínů, protože zaslání lze provést i mimo otevírací dobu

Průvodní možnost přenosu dokumentů a e-com jsou k dispozici všem od července 2020.
14 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page