top of page
Vyhledat

Pět klíčových věcí, které ulehčí život kamioňáka

Tento článek nepochybně vyvolá řadu diskusí, protože co člověk to vlastní názor. A jsme za to rádi, podělte se o svůj pohled. Dnešní téma bychom chtěli pojmout z pohledu, co má největší vliv na pracovní pohodu a komfort řidiče. Čím předejdete nejvíce stresu.

1. Znalost legislativy

Dopravní legislativa je z roku na rok složitější a přísnější. Její znalost, nebo spíše neznalost vede ke komplikacím nebo dokonce finančním postihům. Které předpisy patří mezi ty, jejichž znalost vám nejvíce pomůže?

  • Nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2020/1054 - je to novela známé (ES) č. 561/2006 - stanovuje minimální požadavky na maximální denní a týdenní dobu řízení, minimální přestávky v řízení a týdenní doby odpočinku

  • Nařízení (EU) č. 165/2014 - definuje pravidla používání tachografů v silniční dopravě

  • Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/59 / ES o počáteční kvalifikaci a pravidelném školení řidičů

  • Úmluva o přepravní smlouvě v mezinárodní silniční nákladní dopravě (CMR)

2. Vybavený a udržovaný tahač

Nadstandardní komunikační a telematická zařízení zlepší kvaitu života řidiče v kabině vozidla i zvýší ekonomiku pro dopravce. V neposlední řadě se jedná o zásadní kombinaci bezpečnosti v provozu. Typy tahačů a jejich provedení, se musí přizpůsobit svému využití. GPS polohovače a trasovací služby musí být s tahačem v naprosté shodě. Společnosti vyrábějící tahače, jako například Volvo, Mercedes nebo Daf potvrzují svou dominantu v dopravě a jejich skutečné přizpůsobení.

Rovněž pravidelná údržba vedoucí ke spolehlivému a bezpečnému vozidlu může ušetřit spoustu času stráveného na nebezpečném místě, kde musíte odstavit porouchaný kamion.

3. Návěs (tandem)

Vysoká úroveň poskytovaných služeb plyne i z kvalitního provedení návěsu. Důležité jsou manipulační části posuvných bočnic, které umožňují nenamáhavé shrnutí a tím i efektivněji využitý času řidiče. Nakládání zezadu zajistí provedení dveří, jejich uzamykání i upevnění pro zajištění na(vy)kládky. Z boku a shora musí být přístupné shrnovačky, plachty nejlépe do deseti minut práce řidiče k rozevření. Výrobci, kteří se pyšní jejich osvědčeným provedením jsou například Koegel, Schmitz nebo Krone.


4. Navigace a informace o zákazech jízdy

Laik by si řekl, že se toho až tak moc neděje, pokud řidič narazí na kolonu, nebo zjistí, že na silnici před sebou smí najet až za 7 hodin. Když to ale profesionálovi úplně rozhodí itinerář, dobu jízdy a odpočinku, pozdě přijede k zákazníkovi a nakonec přijede domů v sobotu odpoledne místo pátku večer, tak to zabolí.

Tím nejlepším pocitem je spolehnout se na truckerskou na navigaci. Mezi významné navigace na trhu, jsou Sygic, Tomtom a příkladem i Mio.

5. Spolehlivý telefon

Doba se mění a naštěstí v tomto směru je to pro nás docela pozitivní vývoj. Spolehlivé a kvalitní telefony už nestojí majlant. Dokonce už ani nemusíme po překročení hranic vypínat mobilní data, ani omezovat hovory pod 1 minutu. Doby, kdy minuta volání z některých zemí stála přes 30 Kč je dávno pryč, stejně tak ceny v desítkách korun za 1 MB dat. Dnes se už nepozastavujeme nad tím, že potřebujeme něco vygooglit, nebo najít v online mapách.

Bez čeho se neobejdete vy?172 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Commentaires


bottom of page