top of page
Vyhledat

Přísné kontroly doby odpočinku v kabině ve Španělsku od 12.10.

Kontroloři ve Španělsku upozorňují, že nedodržování novelizace o pracovním režimu a odpočinku řidiče se porušuje hlavně v podobě trávení odpočinku v kabině a budou tedy přezkoumávat plnění bezpečnostních přestávek ve a mimo vozidla. Kontroly budou pokračovat dokud se situace nezlepší.

Generální ředitelství pro dopravu vyvine od pondělí 12.10. speciální týmovou kampaň, která posílí kontroly nákladních vozidel a autobusů na silnicích. Jak uvedla vláda, dopravní agenti civilní stráže budou mít na starosti kontrolu těchto nařízení ve spolupráci s četnými místními policejními orgány. Tato kampaň, kterou bude koordinovat provinční ředitelství, bude využívat „maximální počet“ dostupných lidských a materiálních zdrojů. Kromě toho budou řidiči, kdykoli je to možné, upozorněni na nadcházející existenci kontrolorů.

Současně se bude provádět zvláštní kontrola při ověřování technických a bezpečnostních prvků vozidla, stejně jako jeho hmotnost, stabilizace nákladu, stav pneumatik nebo odpovídající funkce osvětlení. Rovněž zkontrolují správní oblast a prozkoumají dokumentaci vozidla a platný řidičský průkaz, kromě doby řízení a odpočinku, požití alkoholu, rychlosti a dodržení bezpeční vzdálenosti.


Nezapomeňte si zkontrolovat nové zákazy jízdy na www.d365.cz/zakazy-jizdy ještě než vyrazíte!


Související články
219 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page