top of page
Vyhledat

Přepravy osvobozeny od zákazu řízení nákladních vozidel v Německu

  • Kamionová doprava, která je součástí kombinované železniční nákladní dopravy. Smí se jet pouze tehdy, je-li přiblížena nakládka k nejbližší nakládací stanici od vozidla nebo pokud je zboží přepravováno vlakem. Trasa vozidla na silnicích v neděli a ve státní svátek nesmí být delší než 200 kilometrů.

  • Nákladní doprava, která je součástí kombinované nákladní dopravy v přístavu. Smí se jet pouze tehdy, je-li vozidlo k nejbližšímu nákladnímu bodu nebo je-li zboží přepravováno co nejdále po vodě. Trasa na silnici nesmí být delší než 150 km.

  • Přeprava zboží podléhajícího rychlé zkáze, jako je čerstvé mléko a mléčné výrobky, čerstvé maso a masné výrobky, čerstvé ryby a rybí výrobky, jakož i ovoce a zelenina, pokud se jedná o odrůdy podléhající zkáze. Povoleny jsou také prázdné jízdy, pokud patří k jízdám, ve kterých je toto zboží přepravováno.

Aby dokázal řidič kamionu, že jede oprávněně v zákazu řízení, musí předložit kontrolorům příslušné průvodní doklady, případně fyzicky vézt náklad, pokud nejede prázdný.


19 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page