top of page
Vyhledat

Plánování dalších zákazů jízdy v Bordeaux

I přes obecní zákazy, které Bordeaux již uvedlo v platnost, se situace s nákladními vozidly nezlepšila. Stále jsou ti, kteří se snaží objíždět určené silnice, aby nemuseli platit poplatky, nebo si cestu jednoduše zkrátili.


Další omezení nebo dokonce zákaz jízdy těžkých nákladních vozidel v tranzitu na silničním okruhu Bordeaux v dopravní špičce je jedna z myšlenek, které v posledních letech navrhli volení úředníci z Bordeaux Francie, aby se ulehčilo přetížení silniční sítě.

Francis Larrivière jakožto jeden z představitelů vlády zdůrazňuje, že je tento plánovaný zákaz v rozporu s s evropským právem o volném pohybu zboží a zboží. Státní zástupci proto zvažují jiné alternativy. Počínaje modulací mýtného na A10, A 62 a A63.

Od září tohoto roku přibudou další informační panely navíc, ze kterých bude řidič kamionu schopen rozpoznat, zda parkoviště nacházející se 40 km před ním je obsazené, na rozdíl od toho, které se nachází jen 5 km před ním, aby se mohl rozhodnout a zastavit před příjezdem do města například během dopravní špičky. Tyto panely pokryjí větší oblast než tomu bylo dosud.

Vznikají však problémy, které se v návaznosti tohoto nařízení mohou stát osudné pro další oblasti, na které se nákladní doprava přesune a je to jen předání problému jinému okresu. Situaci Francie soustavně řeší a nehodlá tlačit na nákladní dopravu bezhlavě.


Chcete i vy být informování o specifických zákazech po Evropě? Neváhejte se stát našimi členy na www.d365.cz/clenstvi38 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Kommentare


bottom of page