top of page
Vyhledat

Použití kamery ve vozidle a jejich povolení v různých státech

Kamery ve vozidle jsou časté téma profesionálních řidičů. Není však možné toto nahrávací zařízení používat ve všech státech. Vybrali jsme pro Vás ty nejnavštěvovanější státy.

Česká republika

 • Jejich umístění a snímání dění kolem vozidla není zakázané, ovšem za podmínky, že jejich účastníci při zveřejnění nebudou na snímku identifikovatelní, a to jak osoby, tak vozidla.


Slovensko

 • Slovensko se neostýchá ke kamerám ve vozidlech, jen nesmíte její nahraná data zveřejnit. Čistě jen pro důkazní či pojišťovací účely a za podmínky, že na ní nebudou nahrávány rozpoznatelně osoby.


Francie

 • V žádném případě pořízené snímky nezveřejňujte a pokud jste požádání policií, smíte je vydat. Kamera na čelním skle, která snímá její okolí, není zakázána


Německo

 • Pokud kameru máte na čelním skle, čelíte pokutě, ovšem pokud na snímku nebudou identifikovatelní lidé a spz vozidel a nebudete natáčet nepřetržitě, nikdo vám pokutu neudělí.


Rakousko

 • V tomto státě smíte mít kameru, která je pevně zabudovaná ve vozidle, ale nesmíte její záznamy nikde zveřejnit

Belgie

 • Jako důkazní materiál je kamera na čelním skle bez potíží povolena. Ovšem zveřejnění je striktně zakázáno.

Nizozemí

 • Tento stát nemá žádná omezení či pravidla. Jen je dobré pamatovat na zveřejnění záznamů. Osoby a jejich identifikace.


Itálie

 • Itálie je velmi otevřený stát. Smíte nahrávat veřejný prostor. Pokud její záznam chcete zveřejnit, pozor na identifikaci osob a vozidel, není toto zákonem vymezeno.

Švýcarsko

 • Pokud byste chtěli nahrávat své okolí, musíte mít souhlas všech zaznamenaných osob. V tomto případě je doporučeno nenahrávat.

Španělsko

 • Jako důkazní materiál smíte mít kameru na čelním skle. Pokud kamerou zachytíte důkazní materiál, mohou vás požádat účastníci i policie o její data.


Portugalsko

 • Portugalsko je velmi proti takovému postoji. Je nelegální nahrávat a kameru k těmto účelům používat. Čelíte pokutě i zabavení.


Velká Británie

 • Prozatím tento stát způsob nahrávání nezakázal a ni nijak neomezil.

Nyní už víte, kde kamerové zařízení smíte bez omezení používat a kde si chránit její data vámi pořízené. Pokud se týká vaší bezpečnosti je dobré si kameru pořídit. Nejednou se stane nehoda i neukázněné jednání účastníků. V Portugalsku, kde kamery nevidí rádi, je ale sundejte a nepoužívejte, ať nemáte na cestě zbytečné potíže.
37 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page