top of page
Vyhledat

Prázdninový provoz v Česku bude plný uzavírek a letních zákazů jízd

I v letním období budou pokračovat opravy silnic a dálnic, které si celoročně užíváme. Na uzavírky je o to větší nápor, protože se modernizuje D1.

I přes očekávaný vyšší letní provoz v Čechách, který je důsledkem dopadů Covid-19 (mnozí lidé budou trávit dovolenou v Česku namísto zahraničí), se opravy silnic nezastaví. Již v těchto chvílích je provoz vyšší, ale zákazy jízdy nákladních vozidel v neděli a o státních svátcích usnadní projetí osobních vozidel zejména v zúženích a snižují riziko nehod.

S příchodem letního provozu v Čechách budou platit rozšířená pravidla zákazů jízd pro kamiony. Očekává se úleva od těžkých vozidel na silnicích a vybrané uzavírky by se mohly stát lépe průjezdné.

Jaké zákazy čekají na řidiče nákladní dopravy v letním provozu?

  • pátek od 1. července do 31. srpna od 17:00 do 21:00

  • sobota od 1. července do 31. srpna od 07:00 do 13:00

  • neděle a státní svátky od 1. července do 31. srpna od 13:00 do 22:00

Pro zajímavost

Ředitelství silnic a dálnic začlo 12. července se sčítáním intenzity dopravy v Česku. Na zhruba 6 500 úsecích všech tříd silnic bude přes 4 tisíce lidí zaznamenávat průjezdy aut. Výsledky mají sloužit jako podklad pro přípravu dopravních staveb a rozhodování centrálních institucí i krajů.
11 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comentarios


bottom of page