top of page
Vyhledat

Práce řidiče se s autonomními vozy změní

Podle údajů společnosti Acumen Research and Consulting se očekává, že trh s částečně a zcela autonomními kamiony bude v letech 2020 až 2027 růst ročním tempem 10,1%. Tato technologie, jak říkají odborníci, má potenciál způsobit revoluci v nákladní přepravě. Zasáhne všechny oblasti globální ekonomiky a vytváří nové obchodní příležitosti, které ušetří společnostem miliony.

Největší dopad, který autonomní nákladní automobily ponesou, bude úspora nákladů a efektivity jak pro dopravce, tak jejich zákazníky. Významné bude, že autonomní nákladní automobily zaručí schopnost provozu 24 hodin denně a budou mít konzistentní kilometrový výkon, díky čemuž budou nákladní automobily bezpečnější a úspornější. Náklad přijede na místo určení rychleji. Zásahu lidského řidiče kamionu se však zcela nevyhne.

V USA odhaduje American Trucking Association, že na silnicích je více než 3,5 milionu řidičů nákladních vozidel, přičemž v celém odvětví je zaměstnáno téměř 8 milionů lidí. Statistiky Úřadu pro sčítání lidu ukazují, že nákladní doprava je nejčastější prací v 29 státech USA, před zemědělskými, pedagogickými a sekretářskými pozicemi.

Celoevropský průmysl se však může také brzy ocitnout na pokraji změn. Téměř tucet společností po celém světě pracuje na vývoji autonomního nákladního automobilu a jeho zařazení na trh. Například kalifornská firma TuSimple s autonomními nákladními kamiony také provádí testy v Arizoně a Novém Mexiku, které zahrnují dodávky z depa do depa - zcela bez zásahu řidiče, i když pod jeho dohledem.
125 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comments


bottom of page