top of page
Vyhledat

Prodloužení platnosti dokladů a osvědčení řidičů v EU

Evropský parlament změní nařízení, kterým prodlouží platnost prošlých dokladů, profesních školení řidičů v důsledku Covid-19 o jeden měsíc. Krátce po jeho platnosti situaci přehodnocuje a chce vyjít vstříc jak dopravcům, tak řidičům. Původní délka platnosti opatření je 6 měsíců, a to od 1.3.2020. Nová jejich platnost se prodlouží ještě o jeden měsíc.


O které doklady se jedná?

  • řidičské průkazy

  • technické kontroly všech motorových vozidel, včetně přípojných vozidel

  • profesní osvědčení řidiče - školení

Všechna tato oprávnění budou prodloužena po schválení Evropské komise. Z původního období - od 1.3.2020 do 31.8.2020 na nyní nové:

  • od 1.2.2020 do 31.8.2020

Pozor ovšem na kontrolu tachografů!


Termín, kdy je tolerován propadlý tachograf, je platný v původním rozsahu od 1.3.2020 do 31.8.2020, což je stále na 6 měsíců. Pozor - neznamená to, že v tomto období nebudou padat pokuty pokud vám propadl tachograf před 1.3.2020!


Jak navrhuje Evropský parlament, každá země rozhodne, zda tato zvláštní opatření uplatní v odvětví dopravy. Členské státy však budou muset splnit lhůty pro zahraniční společnosti provádějící dopravní operace na svém území.
11 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Commentaires


bottom of page