top of page
Vyhledat

Prodloužení platnosti nulového mýtného pro vozidla s pohonem na plyn v Německu

Od 1. ledna 2019 jsou nákladní vozidla provozovaná na zemní plyn osvobozena od mýtného. Výjimka původně platila dva roky do 31. prosince 2020. BAG vydalo oficiální zprávu pro dopravce o prodloužení výjimky do 31. prosince 2023.

Předpoklady pro osvobození od mýtného je 

1. Pohon vozidla musí být zcela nebo alespoň převážně s:

  •  CNG (stlačený zemní plyn) 

  •  NG (zemní plyn) 

  •  LNG (zkapalněný zemní plyn) 

Převaha pohonu se zemním plynem musí být na vyžádání prokázána pomocí vhodných dokladů.

Pohon s LPG (zkapalněný ropný plyn) není osvobozen od dálničních poplatků. Proč zkapalněný ropný plyn jako palivo pro nákladní vozidla nebyl osvobozen od mýtného, zůstává nepochopitelný a kritizoval jej ipředseda DVFG Rainer Scharr v rozhodnutí německého Bundestagu.


2. Kromě výše uvedených požadavků musí mít motorové vozidlo jednu nebo více nádrží na zemní plyn s následující minimální kapacitou:

  • CNG: nejméně 300 litrů nebo 50 kg

  • LNG: nejméně 300 litrů nebo 115 kg

  • NG: nejméně 300 litrů

Výjimka z mýtného je pobídkou pro dopravní průmysl, aby investoval do vozidel na zemní plyn šetrnějších ke klimatu. Účelem je podpořit rozvoj odvětví dopravy směrem k nižším emisím. S prodloužením lhůty, pokračuje Německo v podpoře podnikatelů v odvětví dopravy při přeměně jejich vozových parků na jednotky šetrnější ke klimatu. Vytváří tak i tolik potřebné možné investice pro výrobce a podnikatele.

V současné situaci na trhu přináší toto rozhodnutí důležitou finanční úlevu.20 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Vznikne český BAG

Snad každý řidič kamionů zná německý BAG, který do jisté míry u našich západních sousedů supluje silniční policii. Brzy se podobné vymoženosti dočkají řidiči kamionů i u nás: "Na podnikání v silniční

Comentarios


bottom of page