top of page
Vyhledat

První těžká nákladní vozidla Volvo s elektrickým pohonem potkáme na silnicích již v roce 2022

Nové nákladní vozy elektrické verze vozidel Volvo FH, FM a FMX, které se používají pro regionální a městskou dopravu, se začnou vyrábět sériově. Samotný prodej započne v roce 2021 a sériová výroba v roce 2022. Nákladní automobily o hmotnosti 44 tun budou mít dojezd až 300 km. Společnost již začala ve spolupráci se švédskou stavební firmou Swerock testovat elektrickou míchačku betonu a hákový nosič kontejnerů.

V loňském roce začala prodávat modely Volvo FE Electric a FL Electric s celkovou hmotností až 26 tun (27 tun) a od roku 2008 vyrábí hybridní elektrické autobusy. Nové nákladní elektrické vozy jsou navrženy například k provádění relativně krátkých sjezdů mezi betonárnami a stavbami měst, aby nebyl relativně krátký dojezd problémem. Prezident společnosti Volvo Trucks Roger Alm uvedl, že společnost usilovala o provozní náklady „co nejvíce srovnatelné“ s naftovými vozidly.


Současně společnost plánuje postupně zavádět i těžké dálkové nákladní vozy s kombinací modelů bateriových, elektrických a vodíkových palivových článků. Společnost Volvo plánuje mít do roku 2040 celý svůj sortiment bez fosilních paliv.

Společnost Tesla by měla zvládnout dříve takto upravená vozidla „Semi“ zavést do provozu, a to ještě před elektrickými kamiony Volvo, protože v jejich případě je plánována dodávka v roce 2021 poté, co byla výroba odsunuta z roku 2019. Na rozdíl od Volva jsou však vozidla Tesly „Semi“ navržena spíše pro běžnou silniční přepravu, nikoli pro těžší podmínky, kterými jsou stavby, s delším dojezdem a vyšší zátěží na podvozek.


Nezapomeňte si zkontrolovat aktuální zákazy nawww.d365.cz/zakazy-jizdya zkouknout i první inzerátry nawww.d365.cz/jobs




11 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Mercedes Benz eActros s dojezdem 500 km a rychlým nabíjením

Hlavní překážkou rozvoje elektrických kamionů do běžného provozu je nízký dojezd a dlouhé nabíjení, vzhledem k veliké baterii potřebné pro tšžký kamion. Dosud se elektrické nákladní vozy uvažovali jen

České dopravce vytlačuje konkurence z Východní Evropy

Ještě loni slovenský Česmad varoval, že brzy někteří zákazníci neseženou dopravu, protože na trhu není dostatek řidičů kamionů. Uplynula krátká doba a situace je dramaticky jiná. Objem zakázek na trhu

Comments


bottom of page